• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • МИ СЛАВИМО МУЖНІСТЬ І ПОДВИГ ВАШ

Україна понад усе!

Вашій увазі пропонується огляд-екскурсія експозиції «Україна понад усе!», що є складовою Алеї Слави Глибоцької гімназії.

В центрі експозицї розміщено стенд «Небесна сотня», де подано не лише фото, але й особисті дані героїв, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській, під час Революції гідності (листопад 2013 року ‒ лютий 2014 року), (за списком, складеним на основі даних, зібраних «Євромайданом SOS», МОЗ, МВС, медиками Майдану, журналістами Радіо Свобода та інших ЗМІ). А також стенд присвячений воїнові АТО, почесному громадянину Глибоччини Кості Лук’янюку. Тут подано ілюстрації до кожного етапу недовгого життєвого шляху колишнього учня гімназії.

По обидва боки розміщено прапори з підписами учасників АТО. Ці експонати передали волонтери Шевченко В. та Пархоменко Д. разом з Лупуляком І. та Краснян Валерієй Іванович (позивний "Барс") зі своїм побратимом Пастухевичем Володимиром Євгеновичем (позивний "Пастух"), які перебували в містечках Щастя та Металіст. Оскільки записи на прапорі робилися не на одному окремому посту, а упродовж усього волонтерського шляху, то точно вказати місце створення експонату не можливо.

Довкола прапорів розміщено фото учасників АТО з підписами, де вказано прізвище, ім’я і по батькові воїна та роки навчання в гімназії. Уся інша інформація зберігається у кабінеті історії в папці «Книга слави Глибоцької гімназії. Розділ ІІ. Україна понад усе».

Особливо зацікавлює школярів та частина експозиції, де представлено зразки зброї. Усі експонати передано волонтерами, представниками Козацької варти та Євчуком І. особисто. Учні старших класів під керівництвом Урсу В.М. виготовили спеціальні полички та закріпили експонати. Є тут використані вже гільзи від снаряду 152-мм САУ 2С3М, від БТР (30 калібра), ПТКР, переносной реактивный гранатомет та використаний снаряд, міна мінометна, осколок снаряда бойова́ маши́на БМ-21 «Град», каска, засоби для розмінування і деактивації мін-перетяжок — «ялинки», гранатомет Муха (РПГ-18), патрони різних калібрів.

Завдяки роботі експозиції гості та учні нашого навчального дізнаються більше про історію нашої держави, краю, школи, долучаються до пошуково-дослідницької роботи, отримують змогу поділитися своїми наробками. Та найважливіше – в учнів виховується почуття патріотизму, дієвого громадянина, почуття значимості у суспільстві. Приклад героїв стимулює до самовдосконалення та самореалізації до розуміння своєї відповідальності за долю народу. А зустрічі зі справжніми патріотами, героями дають змогу самостійно оцінювати події нашого часу, робити висновки та планувати своє майбутнє та майбутнє держави. Саме вони надихають на створення таких поетичних рядків:

Чужих земель ми прагнути не вміли

Й чужої крові не лили.

То чим ми в Бога заслужили

Такої чорної біди?!

Чому сусід і брат наш величавий

Ножа нам в спину устромив

І, слід залишивши кривавий,

На брата брата натравив?

За що сплюндровано країну?

Чом не засіяно поля?

За що зруйновано оселю

Й скалічено вже не одне життя?

Чом серце радо не співає,

А очі повняться слізьми,

В повітрі страх і біль витає,

І чутно: «Боже вбережи»?

А все для того, щоб згадали:

Яких ми пращурів сини.

Свою б історію читали.

А не чужії «псалтирі».

І не шукали б побратима,

Щоб нам країну будував,

Й за нас «знедолених» й «нещасних»

Майбутній шлях наш обирав.

Нам треба просто пригадати,

Який вогонь у душах несемо.

Свої зусилля об’єднати

І побороти чорне зло.

Тож будьмо справді патріотами

Не на словах, а у душі

Щоб заквітчались знову маками

Дівчата в радості,а не в журбі.

/Files/photogallery/1233/DSC_2980.JPG/Files/photogallery/1233/небесна_сотня_012.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 2080

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930